Mieszkanie w bloku czy dom na wsi ?

  • 3 lata temu

Pytanie zadane w tytule jest dla niektórych oczywiste.

Często spotykam się Klientami, którzy marząc o własnym domu kupują działki pod miastem i budują dom tylko po to by po kilku latach wrócić do bloku.

 

Zaletą własnego domu i działki jest na pewno niezależność. W końcu nikt nie tupie Nam nad głową i nie słyszymy sąsiada.

Mamy kawałek ziemi i możemy zaaranżować wymarzony ogródek.

Dom to również duży potencjał jeśli chodzi o miejsce. Dużo pomieszczeń dodatkowych na zbierane latami „graty”. Garaż na samochód.

Koszty utrzymania domu to też niewątpliwa zaleta. Przy obecnych stawkach OPECu niemal każdego rodzaju piec w domu jednorodzinnym będzie oszczędną opcją.

 

Rozważając wyprowadzkę z miasta nie można zapomnieć o pewnych sprawach.

Dojazdy.

Jak się często okazuje w mieście i tak fizycznie będziemy spędzać dużo czasu, choćby w pracy czy na zakupach. Jak jeszcze mamy dzieci, które będą chodziły do szkół w mieście i tu miały zajęcia pozalekcyjne to je także musimy zawozić i odwozić. Okaże się, że tych kursów do i z miasta robimy bardzo dużo. Pomijając koszty paliwa dojdzie jeszcze czas, który na to poświęcimy.

 

Infrastruktura. Kultura. Rozrywka.

Wieś wsi nierówna i pewnie, że są takie miejscowości, które do złudzenia przypominają miejskie dzielnice (choćby ostatnio Skowieszyn z nowymi chodnikami i latarniami).

W pozostałych czasem odśnieżona droga to już dużo, a nie mówię już o chodnikach, placach zabaw, domach kultury itp.

Wyprowadzając się z miasta musimy pamiętać, że nawet te parę kilometrów do najbliższego baru to będzie już odległość skutecznie Nas hamująca przed wyjściem.

 

 

Podsumowując.

Idealnie by było mieszkać w domu z dużą działką blisko Centrum miasta…a wcześniej wygrać w Lotto tak żeby mieć w kieszeni te 800-900tyś

W pozostałych przypadkach warto rozważyć każde za i przeciw  przed poważną decyzją jaką jest zmiana otoczenia.

 

Compare listings

Porównać